Blue Bridge Technologies saņēma otro balvu par risinājumu „Inmedicas Secure DocShare” ceremonijā „Data Protection in Design Award” Katalonijas Parlamentā

17.06.2014

Katalonijas datu aizsardzības iestāde (APDC) organizēja ceremoniju “Data Protection in Design Award”, kuru vadīja Katalonijas Parlamenta prezidente Nuria de Gispert. Pirmo vietu saņēma risinājums “Electronic medical records at bedside” St. Paul slimnīcā, otro vietu nominācijā sadalīja vēl divi risinājumi, kas arī bija apbalvoti pasākumā. Tie risinājumi ir „Inmedicas Secure DocShare” no uzņēmuma Blue Bridge Technologies un aplikācija „mobileID”.


Risinājums “Inmedicas Secure Docshare” tika izstrādāts sadarbībā ar Katalonijas veselības aprūpes iestāžu asociāciju. Tas ļauj droši pārsūtīt medicīniskos datus starp dažādām veselības aprūpes iestādēm un veselības apdrošināšanas sabiedrībām. „mobileID” ir attālināta identifikācijas sistēma, kas ļauj iedzīvotājiem droši identificēt sevi, izmantojot digitālo identitāti, kuru izsniedz pilsētas dome.

Savā runā prezidente atzīmēja datu aizsardzības nozīmi mūsdienu pasaulē - “ir ļoti svarīgi nodrošināt cieņas un drošības vērtību” un noradīja ka, no vienpadsmit kandidātiem, kas piedalījās konkursā, lielākā daļa ir vērsta uz veselības jomu – „veselība ir jūtīgs jautājums, un mēs pieprasām tam konfidencialitāti”. Viņa mudināja privātuzņēmumus un valsts iestādes pievērst uzmanību privātumam, jo „papildus pie risinājumu inovācijām un internacionalizēšanai”, tiem arī ir jāaizsargā pilsoņu tiesības uz viņu datu konfidencialitāti.

Katalonijas datu aizsardzības iestādes direktore M. Angels Barbara arī minēja datu aizsardzības elementu kā svarīgu, “lai iegūtu cilvēku uzticību, lai viņi justos drošāk par to, kādā veidā tiek izmantoti viņu dati un kādā nolūkā”. Viņa piebilda, ka „valsts iestāžu gadījumā, datu aizsardzība ir likumības prasība, kas palīdz uzlabot efektivitāti”.

Apbalvošanas ceremonijas laikā pagāja pasākums “Privātums kā garantija tehnoloģiskos pakalpojumos”, kas notika Parlamenta telpās. Tajā piedalījās Jose Luis Rodriguez, Datu aizsardzības Spāņu aģentūras direktors ar tēmu „Datu aizsardzība mūsdienu sabiedrībā” un Ramses Gallego, Informācijas Sistēmu Audita un Kontroles asociācijas viceprezidents un loceklis, Datu Aizsardzības Komisārs (Ontario, Kanādā) ar tēmu „Privātuma vērtības atvasinājums, kā konkurences priekšrocība”.© Blue Bridge Technologies SIA. 2017. All rights reserved