eHealth Week 2015 Rīgā

13.05.2015
Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā, 11.-13. maijā Rīgā notika lielākais e-Veselības pasākums Eiropā, kas apvienoja sevī izstādi „eVeselības nedēļa 2015” un augsta līmeņa starptautisko IT konferenci. E-veselības konference rīkota, sadarbojoties Veselības ministrijai, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātam, Eiropas Komisijai un ASV bezpeļņas organizācijai "Healthcare Information and Management Systems Society" (HIMSS).

E-veselības nedēļas atklāšanā piedalījās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves), Latvijas Republikas veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs, Eiropas Komisijas Veselības, pārtikas drošības komisārs Vitenis Povils Andriukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja pārstāve Klaudija Šteina (Claudia Stein).

E-veselības augsta līmeņa konferencē “Me and my Health – Transcending Borders” tika aicināti piedalīties Eiropas Savienības dalībvalstu politikas veidotāji un īstenotāji, veselības nozares pārstāvji, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) izstrādātāji. Konferences mērķis ir apvienot visus veselības nozarē iesaistītos partnerus, lai pilnvērtīgi analizētu e-veselības un veselības aprūpes procesu pilnveidošanas aktuālākos jautājumus. Konferences laikā notika diskusijas par pacientu iesaistes svarīgumu ārstēšanas procesā, kvalitatīvāko risinājumu kopīgā meklēšana ES dalībvalstu sadarbībai, kā arī iepazīšanas ar jaunākajām tendencēm IKT risinājumu jomā.

11. un 12. maijā Blue Bridge Technologies un Latvijas eVeselības komanda aicināja pasākuma dalībniekus apmeklēt arī prezentāciju "Taking the Mystery Out of HealthCare Payments". Prezentācijas laikā Andrejs Strods, Blue Bridge Technologies dibinātājs un valdes priekšsēdētājs nodemonstrēja sistēmu, kas apvieno veselības aprūpes iestādes un veselības apdrošinātājus, efektīvi atvieglo viņu ikdienas darbus pacientu – apdrošināšanas polišu īpašnieku apkalpošanā. Tika izskatīti arī tīmekļa rīki, kas nodrošina netraucētu mijiedarbību starp visām 3 pusēm – veselības aprūpes iestāde, apdrošinātājs un pacients, bet speciāli izstrādāta mobilā aplikācija pacientu e-pierakstiem paaugstina apkalpošanas līmeni.

Otrdien, 12. maijā, 20 eVeselības nedēļas pasākuma dalībnieki no dažādām valstīm piedalījās unikālajā ekskursijā, kuru organizēja Blue Bridge Technologies, uz ekskluzīvāko klīniku Rīgā – Capital Clinic Riga un ieguva unikālo ieskatu klīnikas ikdienās, tehnoloģijās, aprīkojumā un pacientu apkalpošanā, kā arī sadarbībā ar apdrošinātājiem.

Trešdien, 13. maijā, konferences ietvaros Andrejs Strods piedalījās veselības ministrijām paredzēta sesijā “The Bottom Line: Funding Models for ICT in Times of Austerity”. Sesija pamatdoma ir sniegt informāciju pārdomām par dažādu modeļu finansējumam e-veselībā.

eHealth week 2015 izstādes atvēršana

                              

Fotogrāfiju avots: Riga IT Demo Centre© Blue Bridge Technologies SIA. 2017. All rights reserved