SIA "Blue Bridge Technologies" pieņema dalību un oficiāli atbalstīja konferenci "Veselības aprūpes aktualitātes 2013"

05.12.2012

Trešdien, 2012. gada 5. decembrī SIA "Blue Bridge Technologies" pieņema dalību un kļuva par vienu no oficiāliem konferences "Veselības aprūpes aktualitātes 2013" atbalstījiem. Žurnāls "Doctus" sadarbībā ar nacionālo ziņu aģentūru LETA aicināja visas ieinteresētas puses veselības aprūpes jomā apspriest jomas aktuālākās tēmas - e-veselības un veselības aprūpes sistēmas risinājumi, ieviešanas gaita un ieviešanas tehnoloģiskie izaicinājumi, medicīnas tūrisma un valsts apmaksāto pakalpojumu sabalansēšana un vienmērīga attīstība, uzņēmējdarbības vide veselības aprūpes nozarē, kā arī privāta sektora attīstības iespējas.


Konferenci atklāja LR Veselības ministre Ingrīda Circene. Viņa uzskata, ka „nozares attīstību ir būtiski plānot ne tikai gada vai piecgades perspektīvā, bet gan ilgtermiņā domāt par sistēmas uzlabošanu kopumā.”

Konferences otrajā daļā I. Circene iepazīstināja ar jauna veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa ieviešanas gaitu, kas ļautu palielināt kopējo nozares finansējumu. „Pacientam tas nozīmētu mazākus līdzmaksājumus un pieejamākus veselības aprūpes pakalpojumus, savukārt ārstniecības personām – ievērojami lielāku darba samaksu,” uzsver veselības ministre.

Konferences sākumdaļa tika veltīta e-veselībai. "E-veselības programmas ieviešana skars ikvienu Latvijas iedzīvotāju, bet jo īpaši – ārstniecības iestāžu vadītājus, kuriem būs jāspēj sadarboties e veselības ietvaros,” atzīst veselības ministres padomniece IT jautājumos Dita Gabaliņa. Viņa konferencē skāra gan jautājumus par e-veselības attīstības redzējumu Latvijā, gan prioritāros uzdevumus ārstniecības iestādēm, kas iekļaujas e veselības sadarbības tīklā.

Ar praktisko pieredzi e-pārvaldes procesu nodrošināšanā ārstniecības iestādēs konferencē dalījas virkne uzņēmēju. Rix Technologies izpilddirektore pārdošanas un mārketinga jautājumos Vita Viese atzīst, ka tehnoloģiskā vide, kurā ārstniecības iestādēm jāsadarbojas pašlaik, balstās uz dažādām IT sistēmām, kuras uztur Veselības ministrijas pakļautības iestādes, apdrošinātāji, kā arī citas iestādes un institūcijas. Cita starpā V. Viese minēja labās prakses piemērus, kā organizēt e-pārvaldes procesus ārstniecības iestādēs, kā arī informēt, ar kādiem izaicinājumiem var nākties saskarties, ieviešot dokumentu vadības sistēmu Namejs.

Blue Bridge Technologies valdes priekšsēdētājs Andrejs Strods uzskata, ka veselības aprūpes nozare ir daudz plašāka un tajā ir daudz vairāk dalībnieku nekā aptver e-veselības projekts, turklāt ikvienam no šiem dalībniekiem ir īpašas digitālās medicīnas aktualitātes. Pēc A. Stroda domām, projekta veiksme ir atkarīga ne tikai no centralizēto resursu izstrādes un ieviešanas, bet arī no risinājumu pieņemšanas plašai lietošanai un – no spējas integrēt tos ar citiem rīkiem. „Lai ieviešana būtu veiksmīga, ir svarīgi veltīt uzmanību un resursus ne tikai tiešo projekta īstenotāju, bet arī citu nozares dalībnieku iesaistei un motivācijai,” uzskata Blue Bridge Technologies vadītājs.

Piedāvā risinājumu risinātu „nezināmo pacientu” problēmai

Lai mediķi spētu piemērot pareizu ārstēšanu, visu plānoto e-veselības sistēmu praktiskas izmantošanas pamatā ir nepieciešamība identificēt pacientu gadījumos, kad persona nav spējīga to pateikt pati, atrodoties bezsamaņas šoka vai alkohola reibuma stāvoklī, skaidro DPA programmatūras virziena vadītāja Gunta Strode. DPA piedāvātajā risinājumā kā cilvēka identitātes pierādījumu izmanto personas pirksta nospiedumu. „To salīdzina kopējā valsts biometrisko datu apstrādes sistēmā un tā ir integrējama topošajā e-veselības sistēmā. Lai atrisinātu „nezināmo pacientu” problēmu, ar šādu risinājumu būtu nepieciešamība aprīkot ātrās palīdzības mašīnas un slimnīcu uzņemšanas nodaļas,” uzskata G. Strode. Pēc viņas teiktā, biometrijas risinājumi pielietojami arī pacientu maksājumu un apmeklēto procedūru uzskaitei, kā arī medicīniskā personāla pieejas tiesību kontrolei. Pirms konferences noslēguma diskusijas Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors asoc. prof. Māris Taube stāstīja par aktuālo sadarbību ar iesniedzējiem zāļu un medicīnisko ierīču kompensācijas sistēmā, par finansiālo situāciju un perspektīvu zāļu un medicīnisko ierīču kompensācijai 2012. gadā, sniedzot aktuālo informāciju par 2012. gadu, kā arī informēs par 2013. gada perspektīvām no NVD viedokļa.

Par organizatoriem

Uz konferenci kopāar aģentūru LETA aicināja ikmēneša žurnāls ārstiem un farmaceitiem Doctus. Līdz ar praktiskiem un aktuāliem medicīnas/farmācijas rakstiem žurnālā var lasīt gan intervijas ar kolēģu vidū novērtētām personībām, gan pieredzes stāstus, kā arī viedokļus par veselības aprūpes sistēmas problēmām un nozres mēneša notikumu hroniku.

Konference notika pateicoties DPA, Rix Technologies, Blue Bridge Technologies, Maritim Park Hotel Riga un žurnāla Kapitāls atbalstam.


Konferences programma, PDF failā (292KB)

BBT prezentācija, PDF failā (1,3MB)

Citu dalībnieku prezentācijas BIG event mājas lapā


Konference fotogrāfijās

                  © Blue Bridge Technologies SIA. 2017. All rights reserved