Latviešu IT novatori sāk pasaules iekārošanu

21.05.2012

Apdrošināšanas kalkulators INMEDICAS

Andrejs Strods...2007. gadā ar diviem partneriem nodibināja kompāniju Blue Bridge Technologies informācijas tehnoloģiju risinājumu izstrādei. Viens no kompānijas produktiem - Inmedicas - reālā laikā veic datu apmaiņu starp apdrošināšanas kompānijām un ārstniecības iestādēm un aprēķina, vai konkrētās ārstniecības iestādes pakalpojumu par tās noteikto izcenojumu sedz konkrētā veselības apdrošināšanas polise, vai arī pacientam vēl jāpiemaksā pašam.


..."Līdzekļu un laika ietaupījums abās pusēs ir ievērojams, jo darījumu var apstrādāt ātri un precīzi, pēc programmā ieliktiem algoritmiem apdrošināšanas atlīdzības tiek aprēķinātas automātiski sekundes daļu laikā," stāsta Strods. Līdzīgi kā citi uzņēmēji, viņš pie šīs idejas nonācis, ieraugot labojamu lietu. Reiz Strods ieradies pie ārsta pusstundu pirms darbalaika beigām, un, tā kā toreiz tika rakstīti daudzi dažādi papīri, lai varētu norēķināties ar veselības apdrošināšanas polisi, ārsts vēlā apmeklējuma dēļ lūdzis pacientu par pakalpojumu samaksāt pašam. Tas bijis pagrieziena punkts - Strods nolēmis, ka jāizdomā risinājums, kas uzlabotu efektivitāti šajā nozarē.

Četrarpus gadu laikā kopš kompānijas dibināšanas tās piedāvātos pakalpojumus izmanto sešas apdrošināšanas kompānijas, sistēma darbojas 500 ārstniecības iestādēs Latvijā un gadā apstrādā vairākus miljonus transakciju...

Visu publikāciju var izlasīt žurnālā:

  

Apskatīt publikāciju PDF failā (11,8MB)

Žurnāls IR© 2019 Visas autortiesības aizsargātas