Tehnoloģiskā vide aizvieto 'papīru kalnus' un taupa pacientu laiku

04.09.2017

Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Blue Bridge Technologies" (BBT) desmit gadu laikā izaudzis par lielu un stabilu vietējā tirgus spēlētāju, kā arī ar dažādiem pilotprojektiem izlūkojis iespējas vairākās ārvalstīs. Šobrīd uzņēmuma galvenais mērķis ir iekarot ASV tirgu, kurā jau sperti pirmie soļi, portālam "Delfi" stāsta BBT valdes loceklis un tehniskais direktors Leonīds Paturskis.


Galvenais BBT piedāvātais produkts ir programmatūra "Smart Medical", kas savieno ārstniecības iestādes un apdrošinātājus, ļaujot vien pāris sekunžu laikā noskaidrot, vai un cik lielā mērā apdrošināšanas polise apmaksā nepieciešamo pakalpojumu. Tāpat tā nodrošina pacientu, pierakstu un norēķinu informācijas uzskaiti un datu apmaiņu ar Nacionālo veselības dienestu. Uzņēmums Latvijā piedāvā arī vairākus citus pakalpojumus, tostarp iespēju tiešsaistē pierakstīties pie ārsta portālā "piearsta.lv". Šobrīd BBT sadarbojas ar astoņiem no deviņiem lielākajiem apdrošinātājiem valstī un cer, ka tuvākā gada laikā izdosies noslēgt sadarbības līgumu arī ar devīto.

BBT izstrādātā "Smart Medical" abonējama par ikmēneša maksu. "Jā, radīt un pārdot produktu varbūt īstermiņā ir ienesīgāk, taču ilgtermiņā pārdot pakalpojumu mums ir izdevīgāk," skaidro uzņēmuma tehniskais direktors, "mūsu tiešie klienti ir apdrošināšanas sabiedrības un ārstniecības iestādes, kas noslēdz pakalpojuma līgumus, bet ir arī virkne veselības iestāžu, kas nav mūsu klienti, bet ir apdrošināšanas sabiedrību līgumpartneri. Ar mums līgumu viņiem šobrīd nav, bet mēs strādājam pie tā, lai viņi varētu ar laiku kļūt arī par mūsu klientiem".

Pērn uzņēmums apgrozīja gandrīz 700 tūkstošus eiro. "Pēdējos trīs gados mūsu finanšu rādītāji ir ļoti apmierinoši," stāsta Paturskis, piebilstot, ka šogad BBT vadība plāno 15% līdz 17% pieaugumu vietējā tirgū.

Nepatīkama pieredze rada biznesa ideju

Ideja par to, ka nepieciešams optimizēt ārstniecības iestāžu un apdrošinātāju komunikāciju, uzņēmuma dibinātājiem radusies pēc pašu pieredzētā, redzot, cik lēns un kļūdu pilns ir šis process. Lai noskaidrotu, kas ir apmaksāts un cik lielā mērā, ārstniecības iestāžu personālam bija "jāiet cauri pierakstiem", un tādējādi pastāvēja ļoti augsts cilvēciskās kļūdas faktors – aptuveni 20% gadījumu kaut kas nogāja greizi.

Aptiekās gan situācija esot bijusi vēl sliktāka, atminas Paturskis: "Atceros, ka nekad neko nepirku aptiekās par apdrošināšanu, es vienkārši uzreiz samaksāju, un miers. Jo tur viss sākās ar kladēm, ar mapēm, un, skat, desmit minūtes pagājušas un nekas nav noticis! Un ar to viss beidzās. Visi bija neapmierināti."

Lēno procesu abi BBT dibinātāji – Paturskis un Andrejs Strods – izjutuši uz savas ādas ārstniecības iestādēs, bet vēl vienu pamatīgu apstiprinājumu tam, ka šāda sistēma diez cik labi nestrādā, Paturskis guvis, kad viņa dzīvesbiedre nolēmusi atvērt savu medicīnas iestādi. "Apskatoties līgumu [starp medicīnas iestādi un apdrošinātāju – aut.] struktūru un pastrādājot mēnesi, bija skaidrs, ka tur ir tik nežēlīgi nosacījumi un sarežģīta uzskaite, ka cilvēka kļūdas procents ir ļoti liels. Vienkārši nebija skaidrs, kā to procesu strukturēt. Galvenā mūsu ideja bija – mēs varētu palīdzēt abām pusēm strādāt caurspīdīgi, efektīvi un ātri."

Pilnu publikāciju par mūsu uzņēmumu var izlasīt DELFI.lv portālā

Video stāsts par mūsu uzņēmumu DELFI.lv projektā "Latvija var!"© 2019 Visas autortiesības aizsargātas